Kaip pradėti žvejoti museline meškere?

2019-07-04

Neretas žvejys bent kartą gyvenime yra pagalvojęs, kad būtų įdomu išmėginti žvejybą museline meškere, tačiau tuomet pradeda kilti klausimų į kuriuos atsakymus rasti nėra lengva, sudaromas įspūdis, kad žvejyba labai sudėtinga ir ši mintis apleidžiama. Realybė visai kitokia – žvejyba museline meškere toli gražu nėra tokia „mistiška“ ar sunkiai prieinama. Tereikia šiek tiek pasimokyti, o šiais laikais visi įrankiai ir būdai mokytis yra prieinami ranka.

Tai nereiškia, kad pirmieji museline meškere atlikti metimai bus idealūs, tačiau nebėra trūkumų kurie stabdytų Jūsų tobulėjimą, kuriam ribų nebėra. Nors situacija Lietuvoje ir gerokai pasikeitusi, muselinę žvejybą vis dar supa paslapties rūkas, kuris atbaido dalį žmonių norinčių išbandyti šį žvejybos būdą. Rūką laikas išsklaidyti – čia rasi viską ko Tau reikia norint pasinerti į žvejybą museline meškere!

Kas yra žvejyba museline?

Vienas iš pagrindinių muselinės žvejybos skirtumų lyginant ją su bet kuriuo kitu žvejybos būdu, tai, kad metamas ne masalo ar švino svoris, o specialus valas, muselininkų tarpe dar vadinamas „šniūru“. Tokio valo svoris leidžia atlikti ganėtinai tolimus metimus su itin lengvais masalais, kurie tokioje žvejyboje vadinami muselėmis. Muselių, kaip ir masalų, būna įvairių spalvų, dydžių ir svorių, jos dažniausiai imituoja vabzdžius, vabalus, jų lervas ar smulkias žuveles. Nors kadaise buvo populiaru gaudyti ant kabliuko užmovus tikrus vabzdžius ar vabalus, tokia praktika jau seniai netaikoma ir visos muselės yra dirbtinės. Jų gaminimas – dar viena nuo muselinės žvejybos neatskiriama dalis, museles susirišti gali kiekvienas norintis, o daug specialių įrankių tam nereikia, tačiau apie tai jau kitą kartą.

Taigi, svarbiausia žinoti, kad žvejojant museline metimą atlieka ne masalas, o valas ir žvejojama itin lengvomis muselėmis, kurių užmesti bet kokiu kitu žvejybos įrankiu papraščiausiai nepavyktų.

Kaip pradėti?

Pradėti žvejoti museline savo jėgomis, nesikonsultuojant su patyrusiais muselininkais, gali būti labai sudėtinga. Gauti tikslią, konkrečią informaciją internete nelengva ir dažniausiai kainuoja daug laiko. Tačiau norint pagalbos turėti draugų muselininkų tarpe nėra būtina! Pats geriausias būdas pradėti, tai apsilankyti arčiausiai esančioje specializuotoje muselinės parduotuvėje. Svarbu, kad tai būtu būtent muselinės parduotuvė, o ne žūklės parduotuvė turinti kelias prekes žūklei museline, kadangi tokiuose parduotuvėse dirbantys žmonės nebūtinai turės patirties žvejojant museline.

Tuo tarpu mažuose, specialiai muselinei žūklei skirtuose parduotuvėse, dažniausiai dirba tokios žūklės entuziastai, galintys ne tik papasakoti apie turimas prekes, tačiau ir apie patį žvejybos būdą, atsakyti į visus kitus rūpimus klausimus. Ir nesijauskite, kad ateidami į parduotuvę pasikonsultuoti būtinai turite ten ir apsipirkti, taip nėra! Tokios parduotuvės dažniausiai nėra multi-milijoniniai verslai siekiantys iškrapštyti paskutinius centus iš Jūsų kišenės, tad nedvejokite ir užsukite su visais Jums rūpimais klausimais, tikėtina, kad ten dirbančių žmonių akys užsidegs dėl galimybės supažindinti naują žmogų su tuo, kuo jie gyvena kiekvieną dieną.

Kitas apsilankymo parduotuvėje privalumas – vietinės žinios. Internete informacijos labai daug, tačiau labai maža jos dalis skirta būtent Lietuvos upėms. Specializuotoje muselinės parduotuvėje Jums patars kokias museles naudoti, papasakos apie tinkamiausias sistemas, meškeres ir visą kitą būtent Lietuvos vandenims.

Pirmoji muselinė meškerė

Renkantis pirmąją meškerę muselinei žvejybai svarbu žinoti ko iš jos norite, kadangi pasirinkimas tikrai didelis. Muselinės žvejybos komplektą kartu su valu, pavadėliu ir net keliomis muselėmis tokiuose internetinėse parduotuvėse kaip AliExpress ar Wish galima įsigyti už vos kelias dešimtis eurų. Žinoma, tokie pigūs kinietiški rinkiniai savo kokybe negali lygintis su žinomais vardais, tokiais kaip „Vision“, „Loop“, „Scierra“, „Orvis“ ir kt., tačiau tai yra pigus būdas pajusti žvejybos museline skonį ir nuspresti, ar norite toliau testi žvejyba šiuo būdu. Labai tikėtina, kad po pirmų kelių žvejybų jau norėsis geresnės meškerės, valo ir ritės ir kelias dešimtis eurų kainavęs pirkinys bus padėtas į šalį.

Kita alternatyva – įsigyti žinomo, patikimo gamintojo komplektą, kurio keisti poreikio nebus dar labai ilgai. Tokių komplektų kaina prasideda nuo maždaug 200 eurų ir netgi gali viršyti 1000 eurų ribą. Daugeliu atveju pirmam komplektui skyrę 200-300 eurų įsigysite pakankamai gerą prekę kuri tarnaus ne vienerius metus.

Kodėl būtent komplektas? Dažniausiai komplekto kaina kur kas mažesnė, nei perkant visas jos sudedamąsias dalis atskirai. Kaip pavyzdį paimkime Vision Solina komplektą, kurį sudaro Vision Solina meškerė, Vision Kalu ritė, Vibe 85 valas ir žvejybai paruoštas pavadys. Tokio komplekto kaina 298 eurai. Atskirai įsigyti panašios kokybės komplektą kainuotų apie 400 eurų (Meškerė Vapa – 179 eur, Kalu ritė – 119 eur, running valas – 5 eur, Vibe 85 valas – 83 eur, pavadėlis – 5 eur), todėl rinktis komplektą yra finansiškai geriausias sprendimas perkant pirmą muselinę meškerę.

Nesvarbu kurį variantą pasirinksite, pirmas žingsnis į žvejybą museline bus padėtas, beliks tik keliauti prie upės.

Pirmieji metimai

Įspėjimas – pirmieji metimai tikriausiai nepavyks ir tikrai nebus idealūs, tačiau nenuleiskit galvos, šiek tiek praktikos ir pavadėlis it pats pradės gražiau tiestis, metimai ilgės ir vis mažiau musių pasiliks medžių ar krūmų šakose. Pradedantiesiems rekomenduojama pirmas kelias valandas su museline meškere praleisti ne prie upės, o lygioje pievoje. Kelis vakarus, po darbo skiriant po valandą pasitreniruoti metimą prie upės ateisite daug geriau pasiruošęs ir pataupysite ne tik savo nervus, bet ir museles.

Vėl gi, internete galima rasti tikrai daug naudingos medžiagos, kuri padės Jums perprasti muselinės žvejybos subtilybes. Paklausykite ekspertų patarimų ir pasistenkite kuo tiksliau juos įgyvendinti. Pirmas žvejybas dėmesį skirkite ne žuviai, o savo metimui. Patikėkite, vėliau mums už šį patarimą padėkosite!

Laikas veikti!

Čia pateiktos informacijos turėtų pakakti imtis pirmųjų veiksmų ir pradėti imtis žvejybos museline meškere. Žinoma, niuansų čia begalė ir visko nei viename, nei dešimtyje tinklaraščio įrašų neparašysi. Tačiau Jums pradėjus žvejoti dalis atsakymų ateis patys, o kilus naujiems klausimams visuomet vėl galite apsilankyti specializuotoje parduotuvėje, kur visi atsakymai kaupiami patyrusiems darbuotojams tarp ausų.

 

Museline.lt parduotuves rasite – Brastos g. 19, Kaune
Paplaujos g. 3-44, Vilniuje