SUSITIKIMAS KAUNO RAAD

Vakar dalyvavome KRAAD organizuojamame susitikime. 10 pareigūnų iš visos apskrities, 7 žvejai ir 3-4 smalsuoliai. Turiu pasakyti, kad gana liūdna. Už gyvąją gamtą atsakingi 5 žmonės visame regione. Net neįsivaizduoju, kaip tokia „armija“ gali efektyviai apsaugoti tokį didelį rajoną.

Taip pat stebino kai kurių aukštų pareigūnų negirdėjimas kas yra sakoma. Užduodi klausimą, o tada kaip pupas suberia, bet visiškai ne į temą. Svarbu kalbėti garsiai! Smagu bent tiek, kad tokių ten buvo mažuma.

Iškėlėme klausimą apie šiukšlinimą prie vandens telkinių, ypač upių. Ar nevertėtų įpareigoti baidarių nuomotų tvarkyti jų maršrutus, arba užkrauti jiems kokį taršos mokestį, o už surinktas lėšas tvarkyti tuos maršrutus. Situacija su šiukšlėmis labai prasta. Žinoma ir su žvejais šita bėda aktuali. Nemanome, kad „apsirink aplink save 5m spinduliu“ yra efektyviausias sprendimas. Kol kas bent tiek, bet reikia geriau!

Smagesnė žinia, kad šiemet nerštaviečių apsaugai buvo naudojamos slaptos kameros (jei tikrai buvo?! ). Prašėme parodyti kokią nors filmuotą medžiagą. Žadėjo parodyti. Jei tai tikrai vyksta, tai labai geras žingsnis. Bet mes ne naivūs, ir argumentas „jei mūsų nematote, reiškia mes gerai dirbame ir stebime jus slapčia“ tinka tik 5-ių metų vaikui. Parodys filmuotą medžiagą – patikėsime. Gal net pasidalinsime informacija, kur tų kamerų reikia labiausiai. Akivaizdu, kad tas vietas žinome geriau.